poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Rzut oka do saszetki Road to 2014 FIFA World Cup Brasil

Kolekcja Road to Brasil wydana przez Panini to niejako przedsmak emocji związanych z mundialem 2014 i zabawa dla kolekcjonerów w tzw. międzyczasie, czekając na kolejną edycję Champions League oraz kart poświęconych ligom krajowym. W tym poście krótka refleksja z otwarcia przykładowej saszetki z tego zestawu, który oficjalnie w Polsce nie pojawił się w sprzedaży.


Tym razem nie będzie to recenzja, a wspomniany w temacie rzut oka. Nie zbieram tych kart i traktuję je jako ciekawostkę, zatem poniżej kilka słów na temat wrażeń po otwarciu boostera.

Booster packi RWC 2014
Mimo, że Panini nie dystrybuuje tej kolekcji w Polsce, nie ma problemu ze zdobyciem saszetek i albumów, które są dostępne w sklepach internetowych oraz na aukcjach w cenie podobnej do cen 'sklepowych' innych saszetek tego wydawcy. Karty są utrzymane w stylistyce podobnej do tych wydanych z okazji Mistrzostw Świata w RPA w 2010 roku. Mamy zatem tak samo umieszczone nazwiska zawodników i flagi narodowe oraz parametry graczy. W prawym górnym roku nie ma rzecz jasna oficjalnego logo Mistrzostw Świata (jest natomiast na odwrocie). Na froncie karty emblemat MŚ pojawi się z pewnością w kolekcji prezentującej uczestników turnieju.

Po otwarciu saszetki tradycyjnie znajdujemy w środku 6 kart. Rewers karty jest bardzo przyjemnie zaprojektowany, a w oczy rzuca się brak unikalnych kodów służących do gry on-line, które po raz pierwszy pojawiły się w kolekcji Euro2012. Czyżby Panini zrezygnowało z gry w internecie? W moim posiadaniu znalazła się również jedna z kart Limited Edition.

Rewers karty
Karta Limited Edition

Moje boostery są propozycją Panini na rynek brytyjski - mówi o tym info na froncie opakowania (superstar cards to collect). W wybranych saszetkach znajdziemy zatem gwiazdy reprezentacji Anglii (w moim przypadku Danny Welbeck). Oczywiście - jak wydawca zdążył nas przyzwyczaić - Anglicy występują na fotografiach w neutralnych strojach.

Oto zawartość boostera nr 1.

Karta England Supertsar
Karta Rising Star
Karta bazowa
Karta bazowa
Karta bazowa
Karta bazowa

Biorąc pod uwagę klasę piłkarzy oraz rodzaj kart (1x England Superstar, 1x Rising Star) można uznać, że tzw. pack break był nie najgorszy. Karty zachowuję na pamiątkę, być może kiedyś mi się rozmnożą ;).

Ocena zawartości:
2.5/6

W boosterze nr 2 znalazłem z kolei następujących zawodników: Gary Cahill (England Superstar), Andrea Pirlo (Włochy, Star Player) oraz bazówki: James McClean (Irlandia), Mario Gavranović (Szwajcaria), Ruben Yttergard Jenssen (Norwegia) i Daniel Agger (Dania). Pod względem wartości kart zawartość bardzo podobna do pierwszej saszetki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o rzeczowe i kulturalne komentarze. Z góry dzięki!