wtorek, 24 marca 2015

Rzut oka do saszetki Upper Deck 2000-01 SP Authentic Hockey - autograf!

Z przyjemnością powracam pamięcią do hokejowego przełomu wieków. To czasy, kiedy w NHL występowało dwóch Polaków, a nazwiska wielu ówczesnych gwiazd wciąż mam w pamięci. Tym chętniej przyglądam się hokejowym kolekcjom z tych czasów, szukając hitów oraz naszych graczy. Czas na Upper Deck SP Authentic 2000-01!

booster UD SP Authentic 2000-01

Marka SP Authentic firmy Upper Deck jest doskonale znana miłośnikom hokeja, koszykówki, futbolu amerykańskiego czy choćby golfa, będąc jedną z atrakcyjniejszych kolekcji z tzw. średniej półki. Są to bardzo solidnie wykonane i ładnie zaprojektowane karty, które nawet z biegiem lat wyglądają nowocześnie i dynamicznie.

W hokejowym hobby boksie z sezonu 2000-01 umieszczono 24 paczki liczące po 5 kart, w tym wiele insertów oraz m.in. karty BuyBack. Na uwagę zasługują karty Rookie, w tym m.in. Marian Gaborik, Martin Havlat, Rick DiPietro czy David Aebischer.

O kolekcji


Set podstawowy tworzy 165 kart, w tym 75 kart Future Watch (rookies, numerowane do #900).

Inserty to kolejno: BuyBacks Autographs (114 kart, 1:144, numerowane od #1 do #243), Honors (7, 1:24), Parents' Scrapbook (7, 1:24), Power Skaters (7, 1:24), Sign of the Times Autographs (53, 1:23), Sign of the Times Dual Autographs (11, 1:287), Sign of the Times Triple Autographs (5, # do 25), Significant Stars (7, 1:24), Special Forces (7, 1:24), Super Stoppers (7, 1:24), Return to Excellence - karta Game Used Mario Lemieux z powrotu do gry 27.12.2000 (numerowana do #66).

SP Authentic z sezonu 2000-01 nie dostarcza nam niestety żadnego Polaka. Po trzech sezonach spędzonych w New Jersey Devils (Puchar Stanleya), Krzysztof Oliwa grał wówczas w Columbus Blue Jackets i Pittsburgh Penguins. Mariusz Czerkawski natomiast reprezentował barwy New York Islanders. Szkoda.

Moje trafienia


Autograf brązowego medalisty olimpijskiego z Salt Lake City - Siergieja Samsonova z jego najlepszego sezonu w lidze, podczas którego jedyny raz dane mu było zagrać w meczu gwiazd. Karta zawodnika Bruins jest o tyle wartościowa, że jest to autograf złożony na karcie (tzw. on-card, a nie sticker). Na odwrocie znajduje się potwierdzenie autentyczności podpisu, gwarantowane przez wydawcę.
karta Sign of the Times - awers
karta Sign of the Times - rewers
karta bazowa - awers
karta bazowa - rewers
Cztery karty bazowe pozyskane z tej paczki prezentuję powyżej i poniżej. Najbardziej znanym mi zawodnikiem okazał się być Marian Hossa, reprezentant Słowacji, trzykrotny olimpijczyk, uczestnik mistrzostw świata, dwukrotny zdobywca Pucharu Stanleya. Na rewersie zamieszczono dodatkowe zdjęcie hokeisty, krótką notkę na jego temat oraz statystyki z kilku poprzednich sezonów.


Ocena zawartości:
5/6

Otwierając SP Authentic byłem praktycznie pewien pozytywnych wrażeń. Widziałem wcześniej wiele różnych kolekcji z tej serii i za każdym razem miałem o nich bardzo dobrą opinię. Co najważniejsze - z jednej tylko paczki udało się wyjąć autograf! Kończąc jednym zdaniem - świetne karty, warte swojej ceny plus spora wartość sentymentalna (dla mnie rzecz jasna).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o rzeczowe i kulturalne komentarze. Z góry dzięki!