wtorek, 23 grudnia 2014

Rzut oka do saszetki (value pack) Panini Absolute Basketball 2012-13

Bohaterką niniejszego posta jest saszetka typu Rak Pack Panini Absolute Basketball 2012-13 (foto Panini). To kolekcja kart NBA z pogranicza średniej i wyższej półki, wydana przez Panini America z końcem roku 2012. Bogactwo wyjątkowych kart w tej serii budzi podziw, natomiast nawet karty podstawowe są przykładem bardzo dobrego designu i niezłej jakości.


Rak Pack Panini Absolute Basketball 2012-13
W  moje ręce wpadła jedna z saszetek zawierających 22 karty. W boksie wydawca umieścił ich aż 12. Nie jest to standardowe wydanie serii Absolute a raczej produkt dla dysponujących nieco niższym budżetem i zbierających głównie karty podstawowe. 

Te akurat paczki wyróżniają się zawartością jednej z 18 kart All-Star. Nie znajdziemy ich w paczkach typu hobby, choć to akurat nie jest moim zdaniem coś, co czyni je wyjątkowymi. Ot, ciekawostka. Wśród tych kart próżno szukać Michaela Jordana. Absurd, dyktowany najprawdopodobniej zobowiązaniami kontraktowymi MJ z firmą Upper Deck.

Wśród potencjalnych trafień mamy jednak karty Rookie oraz rzadkie Rookie Autographs (100, # od 199 do 399) z podpisami debiutantów z 2 poprzednich sezonów, w tym Anthony Davisa i Kyrie Irvinga. Dodatkowo karty Retired (50), numerowane do 499 (m.in. Kareem Abdul-Jabbar, Larry Bird, David Robinson, Scottie Pippen, Shaquille O'Neal). 

Kilka słów na temat samej kolekcji. W jej ramach mamy set bazowy (100 kart + limitowane parallels: Spectrum Gold #25, Spectrum Platinum #10 i Spectrum Black #1). Poza kartami All-Star, Rookie i Retired wskazanymi powyżej, na kolekcjonerów czeka bardzo bogata seria hitów.

To Frequent Flyer w wersji Jersey, Prime Jersey, Autograph, Jersey Autograph i Prime Jersey Autograph (po 25 kart numerowanych od #1 do 149), Heroes Autographs (50, # do 99), Hoopla Autographs (50, # do 99) oraz Iconic w wersjach Jersey, Prime Jersey, Autograph, Jersey Autograph i Prime Jersey Autograph  (po 25 kart, # od 5 do 99).

Kolejne podserie to Marks of Fame (50, #149), Patches (35, #25), Private Signings (10), Star Gazing w wersji Number Materials (25, #99) i Jersey Number Prime Materials (25, #25), Team Tandem i Team Trios - obie jako Jersey i Prime Jersey (po 25 kart w serii, limitowanych i nielimitowanych).

Wisienką na torcie jest fantastyczna, numerowana do #1 seria kart Every Player Every Game (100, patch). Wersja boksa hobby tania nie jest (ceny od 75$ za box zawierający 20 kart). Ogólna specyfikacja oraz przykładowe wizualizacje:


Jak widać na poniższych zdjęciach - spośród 22 kart w paczce trafiłem jedną z kart All-Stars przedstawiającą Magic Johnsona oraz bazówkę z Marcinem Gortatem, jeszcze w barwach Phoenix Suns. Ta ostatnia trafia oczywiście do kolekcji.
karta All-Stars - awers
karta All-Stars - rewers
karta bazowa - awers
karta bazowa - rewers
Fajnym uzupełnieniem osobistej kolekcji były również pozyskane z tej paczki karty Johna Walla (Wizards) oraz Kevina Duranta (OKC, MVP sezonu zasadniczego 2013/2014).


Na pozostałych kartach nie zabrakło innych gwiazd. Warto zwrócić uwagę na projekt graficzny - błyszczące, srebrzyste kolory tła, czytelne oznaczenia, dynamiczne fotosy. Poniżej wybrane skany:


Ocena zawartości:
4.5/6

Jeśli ktoś zbiera podstawowe sety bądź zależy mu na pozyskaniu jak największej liczby kart (w tym sporej ilości gwiazd) - saszetki typu rak pack (value pack, combo pack, jumbo pack) są całkiem niezłym wyborem. Niełatwo w nich o hity (choć są wyjątki - patrz tutaj), jednakże otrzymujemy bardzo estetyczne zaprojektowane karty i co najważniejsze - za relatywnie niewysoką cenę. Jestem zadowolony - dzięki jednej tylko saszetce uzupełniłem zbiory o kolejne egzemplarze z wizerunkiem ulubionych graczy. Kolejna ciekawa seria doświadczona osobiście, solidna ocena i produkt godny polecenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o rzeczowe i kulturalne komentarze. Z góry dzięki!