piątek, 22 listopada 2013

Rzut oka do saszetki Panini Past & Present Basketball 2011/2012

Panini Past & Present z sezonu 2011-2012 (fot. Panini) to kolekcja, w której znajdziemy zarówno karty obecnie występujących koszykarzy jak i wielkich gwiazd NBA z przeszłości. Całość utrzymana jest w stylu retro, co nadaje tej kolekcji wyjątkowego klimatu. Jedynie inserty są wykonane w sposób nowoczesny. Zaglądamy do jednej z saszetek z tej serii.


Zestaw z tzw. średniej półki wydano w maju 2012 roku. W hobby boksie (za ok. $80) z tej kolekcji znalazło się 20 paczek liczących po 8 kart, a z jednego takiego boksa można było uzyskać aż 3 karty z autografem oraz jedną kartę pamiątkową.

W kolekcji przygotowano 200 kart bazowych oraz 84 bazówki z autografem, a także 50 kart z krótkich serii Common Variations. Dodatkowo rzecz jasna inserty, w tym sety Bread for Energy/Health/Life (50 kart). Naprawdę warto dotknąć insertów Changing Times (30), Raining 3's (20), Breakout /także w wersji signatures/ (30) oraz przyjrzeć się z bliska kartom Fireworks (20) ze względu na zastosowaną technologię druku, niespotykaną wcześniej w produkcji kart. Wśród ciekawostek mamy również serie Modern Marks (także z autografem; 10) oraz Elusive Ink (z autografem; 100 kart). Na tych ostatnich znaleźli się gracze, których autografy nigdy wcześniej lub od co najmniej kilku sezonów nie trafiły na karty kolekcjonerskie. Set uzupełniają wartościowe karty Past & Present Gamers/Prime (relics; 100).

Dodatkowe serie kart przygotowano w ramach programu redemption. To specjalne karty ze zdrapką, ukryte w saszetkach i wymagające zgłoszenia kodu przez stronę WWW. Wśród nich mamy: 2011 Draft Pick Autograph Redemptions (39 kart), 2012 Draft Pick Redemptions (25), 2012 Draft Pick Redemptions Set (1 kompletny set).

Przegląd kart z tej kolekcji tradycyjnie na blogu Panini America.

Moja paczka zawierała kartę Breakout nr 9, niestety w wersji bez autografu. To insert, który wygląda bardzo nowocześnie, a faktura widocznego na nim muru jest wyraźnie wyczuwalna. Widnieje na nim Brook Lopez - gracz New Jersey Nets (dzisiaj ta drużyna ma swoją siedzibę na... Brooklynie).
Insert Breakout - awers
Insert Breakout - rewers
Pozostałe karty z booster packa to oczywiście bazówki, choć dosyć zróżnicowane jeśli chodzi o tło (4 różne projekty). Zostało ono zaprojektowane w stylu przypominającym karty sprzed kilku dziesięcioleci i są z pewnością ciekawym urozmaiceniem wielu kolekcji prześcigających się w rozmaitych technikach produkcji kart. Karty różnią się ponadto kolorystyką rewersu. Wśród moich trafień znalazły się m.in. legendy NBA, w tym John Havlicek z Boston Celtics oraz Jerry Lucas z Cincinnati Royals (obecnie drużyna funkcjonuje jako Sacramento Kings).
karta bazowa- awers
karta bazowa - rewers
karta bazowa - awers
karta bazowa - rewers

Ocena zawartości:
4/6

Kiedy po raz pierwszy obejrzałem w sieci tę kolekcję miałem bardzo mieszane uczucia. Generalnie karty bazowe mi się nie podobały i - co tu kryć - nadal nie są moim nr 1. Natomiast nie można im odmówić klimatu i swoistej unikatowości. Taki zresztą był zamysł wydawcy i to mu się z pewnością udało. Dlatego i ja zaopatrzyłem się w kilka przykładowych egzemplarzy,  by mieć choć fragment tego typu serii w swojej kolekcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o rzeczowe i kulturalne komentarze. Z góry dzięki!